Tõhusad antibiootikumid prostatiidi raviks

Eesnäärmepõletik on levinud haigus erinevas vanuses meeste seas, eriti sageli diagnoositakse seda patoloogiat üle 50-aastastel patsientidel. Haigus halvendab oluliselt elukvaliteeti, põhjustab urineerimise, viljakuse ja potentsi halvenemist ning põhjustab ka valusid.

antibiootikum prostatiidi jaoks

Haigusi tuleb ravida õigeaegselt ja igakülgselt. Selleks määratakse patsiendile ravimid, füsioteraapia ja tervislik eluviis. Bakteriaalset tüüpi prostatiidi antibiootikumid on üks peamisi ravimeetodeid, kuid väga oluline on valida õige aine ja annus, et ravi oleks efektiivne.

Näidustused antibakteriaalsete kompositsioonide määramiseks

Enne kui mõelda, milliseid antibiootikume prostatiidi korral võtta, peate mõistma selle esinemise põhjust. Vastupidiselt paljude patsientide arvamusele tekib eesnäärme põletik mitte ainult infektsiooni tõttu, vaid ka elundi degeneratiivsete häirete tõttu. Viimasel juhul tuvastatakse mitteinfektsioosne prostatiit.

Haiguse diagnoosimiseks tehakse külvipaak ehk PRC analüüs, mille abil arst tuvastab haigusetekitaja. Kui baktereid ei ole tuvastatud, ei ole antibiootikumid vajalikud. Sel juhul on näidustatud sümptomaatiline ravi, dieet, harjutusravi ja õige seksuaalsus.

arst soovitab prostatiidi vastu antibiootikume

Kui eesnäärme saladusest leiti leukotsüüt ja tuvastati ka patogeen, siis diagnoositakse bakteriaalne ehk tuberkuloosne prostatiit. Mõlemat tüüpi haigused nõuavad spetsiifilist antibiootikumravi.

Tihti piisab OCP analüüsist, mis annab tulemuse juba järgmisel päeval. Pärast bakterite avastamist määrab arst prostatiidi jaoks sobiva antibiootikumi. Kui ravi on ebaefektiivne, peate antibakteriaalse aine suhtes tundlikkuse tuvastamiseks läbi viima eesnäärme mahla paagi.

Antibiootikumide rühmad

Milliseid antibiootikume prostatiidi jaoks juua, saab täpselt vastata ainult arst. Sest enne tuleb avastada bakterid. Kui te ise ravite, on suur oht, et te ei arva rühma ära ja muudate haiguse krooniliseks vormiks, mis raskendab oluliselt raviprotsessi.

Samuti peate mõistma, et patoloogia põhjus võib olla seeninfektsioon, mitte bakteriaalne. Sel juhul antibiootikumid ei aita, peate võtma seenevastase toimega ravimi.

antibakteriaalsed ravimid prostatiidi raviks

Haiguse ägedate ja krooniliste vormide ravi viiakse läbi järgmiste ravimite rühmadega:

  • Tetratsükliinid. Bakterite leidmisel määrake: ureaplasma, mükoplasma, enterobakterid, klamüüdia, clibsiella, enterokokid, pseudomanada, seratia, E. coli.
  • Fluorokinoloon. Määratud järgmiste bakterite jaoks: ureaplasma, mükoplasma, gonokokk, klamüüdia, protea, klebsiella, Escherichia coli ja Kochi batsill.
  • Penitsilliin. Näidatakse, kui need on leitud: gonokokid, enterobakterid, enterokokid, klebsiella, proteus, seratia, Escherichia coli.
  • Tsefalosporiinid. Selliste bakterite jaoks ette nähtud: enterobakterid, enterokokid, Klebsiella, Proteus, Escherichia coli.
  • Makroliidid. Näidatakse, kui leitakse: gonokokid, klamüüdia, ureaplasma, mükoplasma.
  • Aminoglükosiidid. Selliste bakterite jaoks on ette nähtud: Klebsiella, Enterobacteriaceae, Pseudomanada.
  • Oksükinoliinid. Need on tõhusad selliste bakterite vastu: ureaplasma, mükoplasma, trichomonas, klibsiella, Escherichia coli jne.

Kõige sagedamini määratakse ravimid penitsilliinide ja tsefalosporiinide rühmast. Makroliide kasutatakse harva, kuna need ei ole prostatiidi korral eriti tõhusad. Tetratsükliinidel on kõrvaltoimed ja neid määratakse harva, kui teisi ravimeid ei saa võtta.

Aminoglükosiidid on efektiivsed ägeda prostatiidi korral. Nad sisenevad eesnäärmesse ja kogunevad selles, mis aitab infektsioonist vabaneda. Kroonilise kulgemise raviks sellist antibiootikumi tavaliselt ei määrata, kuna aine soovitud kontsentratsiooni näärmes ei ole võimalik saavutada.

Bakteriaalset tüüpi kroonilise prostatiidi korral peatuvad arstid kõige sagedamini fluorokinoloonide rühmas. Need on kõige tõhusamad eesnäärme põletiku korral.

Kuid väärib märkimist, et fluorokinoloonidel on tõsised kõrvaltoimed ja nende võtmine on samuti keelatud kuni tuberkuloosi diagnoosimiseni. Selliseid eesnäärme tuberkuloosi ravimeid tuleb võtta koos teiste antibiootikumidega, vastasel juhul on ravi ebaefektiivne, patsient raiskab ainult aega.

Prostatiidi antibiootikumide loetelu

Parimad prostatiidi antibiootikumid on need, mis valiti välja kogenud arsti läbivaatuse tulemuste põhjal. Kõikide haiguste vastu pole võlutablette olemas, kõik ravimid on ühel või teisel moel tõhusad. Väga oluline on tuvastatud patogeenist valida täpselt aine, mis sobib konkreetset tüüpi prostatiidi raviks.

arst valib prostatiidi antibiootikumid

Farmaatsiaturul on saadaval suur valik iga rühma ravimeid:

  • penitsilliinid;
  • tsefalosporiinid;
  • aminoglükosiidid.

Tetratsükliine määratakse harva. Makroliidid on näidustatud peamiselt mükoplasma ja klamüüdia vastases võitluses.

Üks tõhusamaid ravimeid prostatiidi raviks on oksükinoliinide rühma kuuluv ravim. Tööriist aitab vabaneda enamikust eesnäärme- ja kuseteede põletikku põhjustavatest mikroorganismidest, lisaks on ravimil ka seenevastane toime.

Meeste annused määratakse individuaalselt, sõltuvalt patoloogia põhjusest, konkreetse ravimi võtmise omadustest ja selle vabanemise vormist.

Näiteks on ette nähtud üks antibiootikum juua 3 tabletti päevas, hommikul lõuna ajal ja õhtul. Ja teisele võib välja kirjutada, et süstida 1 ampull päevas intramuskulaarselt, samal ajal. Ravi viiakse läbi kursusel, ravimit ei ole võimalik enne tähtaega tühistada, isegi kui paranemine on toimunud.

Järeldus

Iga patsient peaks meeles pidama, et antibiootikumid on väga tõsised ravimid, mille kontrollimatu kasutamine võib põhjustada tüsistusi. Seega, kui mehel on eesnäärmepõletiku sümptomid, tuleb esimesel võimalusel konsulteerida uroloogi-androloogiga ja lasta end testida. Antibiootikume saab määrata ainult täpse diagnoosi alusel.