Täiendame prostatiidi ravi kasulike harjutustega harjutustega

Prostatiiti ravitakse mitte ainult ravimitega, vaid ka igasuguste protseduuridega, sealhulgas võimlemisega. See võimaldab kiiremini taastuda. Kompleksharjutused koos ravimite võtmisega aitavad parandada vaagnalihaste kontraktsiooni. Tänu prostatiidi laadimisele toimub eesnäärme loomulik massaaž ja verevool paraneb.

harjutused prostatiidi raviks

Korralikult valitud harjutuste ja harjutuste komplekt kiirendab prostatiidi ravi.

Võimlemise eelised prostatiidi korral

Mehed mõtlevad oma tervisele viimasel hetkel. Neile ei meeldi tablette võtta, seega sobib neile ravina kodus tehtav võimlemine. Nendele tervisemeetmetele pole vaja raha kulutada ja neil pole kõrvalmõjusid. Kroonilise prostatiidi korral näitab treening positiivseid tulemusi ainult koos ravimitega.

Harjutusi, mis mõjuvad hästi eesnäärmepõletikule ja suurendavad sekretsiooni väljavoolu, on palju. Tänu ravivõimlemisele tugevnevad väikese vaagna lihased, normaliseeruvad ainevahetusprotsessid, paraneb vereringe, taanduvad spasmid ja põletikud.

Prostatiidi jaoks on klasside komplekt, kuid kõik on individuaalne ja igale mehele sobib midagi konkreetset. Treeningu tüübi määrab arst. Mehe toimingud ei tohiks põhjustada ebamugavust ega halvendada seisundit.

Eesnäärmepõletiku harjutused ei tohiks olla rasked, koormust prostatiidi korral ei soovitata.

Millised harjutused on prostatiidi jaoks kasulikud

Eesnäärme põletikuga ei saa te keha üle koormata ja lubada ületöötamist. Prostatiidi ravi paljudest tegevustest peetakse kõige tõhusamaks järgmisi kehalise tegevuse liike:

  • ujumine;
  • võimlemine enne hommikusööki;
  • jooksma;
  • jooga;
  • sportlik kõndimine.

Mis puudutab kõndimist, siis tuleb seda teha iga päev kindla rütmiga, et sport ei oleks koormaks. Jookse iga päev paar minutit. Võimalusel käi ujumas, vähemalt paar korda nädalas.

Hommikuseid harjutusi tuleks teha iga päev. Soovitatav on kallutada pead mõlemas suunas, pöörata torsot, õlaliigeseid, liigutada käsi. Need manipulatsioonid kestavad 5-7 minutit ja tervis lisandub oluliselt.

Lülisamba harjutused on torso kallutused igas suunas ja vaagnapiirkonna pöörlemine. Seanss toimub seistes või istudes, olenevalt sellest, kumb teile kõige paremini sobib. Need toimingud aitavad kaasa paindlikkusele, verevoolu normaliseerimisele ja stressi leevendamisele.

Meditsiiniklasside kompleks

Töövihikus pole liigutusi, mida ei saaks õppida. Kõik need on üsna lihtsad ja toovad mehe kehale ainult kasu. Kõiki korraga ei pea tegema, saab teha eraldi. Positiivne tulemus sõltub nende rakendamise regulaarsusest.

Ehitamine

See on anaalkäigu tagasitõmbumine. Soovitav on sooritada vahelduva hingamisega. Sissehingamisel tõmba pärakulihased sisse, välja hingates – lõdvestu. Neid manipuleerimisi tehakse kaks korda päevas, iga kord 10 lähenemist.

Käärid

Lamage selili, tõstke jalad 90% üles ja ajage need laiali. Seejärel viige kokku ja ristage, pöörduge tagasi algasendisse. Aretus ja segamine toimub mitu korda.

Samuti saab "kääre" teha kõhuli keerates. See meetod on mõnevõrra keerulisem, kuid mitte vähem tõhus kui eelmine meetod.

Hingetõmme

Kummalisel kombel, aga hingata tuleb kõhuga. Saab teha igas asendis. Hingake sügavalt sisse, laiendades samal ajal kõhtu nii palju kui võimalik, hoidke paar sekundit hinge kinni. Hingake aeglaselt välja, tõmmates kõhtu sisse.

Harjutus tuharatele

Seda peetakse kõige tõhusamaks harjutuseks prostatiidi ravis ja ennetamisel. Väljasirutatud jalgadega põrandal istudes peate tuharatel "kõndima". Selliseid samme tuleks teha kuni 50 korda päevas.

Jalgratas

Lamavas asendis pead tõstma jalad üles, kinnitama käed kuklasse ja liigutama jalgu nagu jalgrattaga sõites. Iga jäseme puhul on soovitatav teha 20 pööret.

Trepist kõndimine aitab normaliseerida verevoolu eesnäärme piirkonnas.

Kõiki harjutusi on kõige parem teha pärast ärkamist, kuna eesnäärme sekretsiooni stagnatsioon toimub tavaliselt hommikul. Õhtused ja päevased harjutused pole vähem tõhusad.

Füüsilise aktiivsuse põhitõed prostatiidi korral

Mehed, kes on vähemalt korra elus põdenud prostatiiti, teavad, et kõige tõhusam ravi on liikumine ja aktiivne elustiil. Peaasi on regulaarsus.

Võimlemine ilma ravimiteta ei saa ravida eesnäärmepõletikku.

Iga mees pole kaitstud salakavala prostatiidi eest. Ennetamiseks tuleks iga päev läbi viia optimaalne ja pealetükkimatu harjutuste komplekt. Kõigil eesnäärme harjutustel on positiivne mõju, kuid põhirõhk on ainult neil, mida saab teha ilma arstita.

Lift

Mehed peaksid ta unustama, kui nende tervis on neile kallis. Oma põrandale kõndimine on täiesti võimalik ja kasulik. See ei võta palju aega, kuid tervis paraneb. Saate poolel teel puhata. Sel juhul on peamine asi tõstmise protsess. Aja jooksul harjub omal jalal tõstmisega ja liigutused muutuvad lihtsaks. Kui jalad on koormusega harjunud, võib üle astme astuda. Suure kasvu korral tuleks püüda kaks sammu.

Jalgratas

Varem peeti seda transpordiviisi moes. Nüüd on selline transport veel üks võimalus end heas vormis hoida. Jalgrattasõitu peetakse tõhusaks prostatiidi ennetamiseks.

Hipodroom

Võimalusel ja raha olemasolul võite seda asutust külastada. Põletikulise protsessi ravis peetakse heaks lisandiks ratsutamist. Lisaks saate normaliseerida psühholoogilist meeleolu.

Jalutamine

Universaalne viis. Kõik lähevad ja teevad seda kogu aeg. Kuid vähe on inimesi, kes palju matkamisega tegelevad. Mehed on harjunud sihtkohta jõudmiseks bussi või autoga sõitma. Tihti sõidetakse isegi 500 meetrit ratastel. Miks mitte nendega jalutada?

Kirjeldatud tegevused normaliseerivad kiiresti eesnäärme verevoolu. Regulaarsel treeningul on mõju märkimisväärne ja üsna märgatav. Neid eesnäärme "mahalaadimise" meetodeid saab teha tund enne intiimsust.

Võimlemine ei ole ravim. Kui eesnäärmes on patogeen, peate võtma ravimeid. Laadimine on universaalse ravikuuri oluline täiendus.